2023 Association Squads

 

11’s Development Training Squad

 Holly Allen, William Appleby, Sapphire Bax, Indianna Billett, Rochelle Bray, Anna Breadsell, Emilia Deluca-Cardillo, Ava Duncan, James Ferrari-Field, Bree Fielder, Talei McCauley, Francesca Murray, Lili Murray, Dakota Phillips, Arianna Pillera, Madison Schmidberger, Georgia Swiderski

12’s Squad Gold; Leah Darroch, Claudia Fields, Marli Harrison, Franchesca Padaong, Mackenzie Shaw, Freya Swiderski, Hawaiki Timoti, Addyson Wishart, Jaime Wood

Head Coach-  Andrew Milne
Assistant Coach- Georgia Hischar
Assistant Coach- Isabella Bradtke
Assistant Coach- Ava Queiros
Team Manager- Gemma Darroch

12’s Squad Black; Amelia Bradtke, Brianna Clark, Harper Green, Katey Hannah, Macey Johnson, Taylor Moore, Willow Moore, Ava Sarich, Madison Soklich

Head Coach-  Julie Williamson
Assistant Coach- Jazzmin Burns
Team Manager- Rhia Bradtke

12’s Squad White 2023; Jude Ashbolt, Charlotte Devlin, Clara Echeverria, Sophia Feltham, Charlotte Fielder, Holleigh Grindrod, Poppy Hickson, Eden Rust, Eden Strauss-Tamati

Head Coach-  Rochelle Cameron
Assistant Coach- Katie Pillera
Team Manager- Erin Ashbolt

 

13’s Squad Gold; Cassidy Clarke, Maisie Dickenson, Geneva Hoelscher, Emma Jarvis, Madison Mills, Holly Roberston, Kesha Roberston, Kate Thomson, Saoirse Whitehead

Head Coach-  Carlee Shortis
Assistant Coach- Jorja Ercegovich
Team Manager- Chantelle Thomson

 

 

13’s Squad Black; Hayley Clark, Peyton Foster, Maia Goodall, Emily Grabski, Livinia Ierace, Grace James, Chloe Pustkuchen, Tahlia Rea, Chloe Redgwell, Emily Scott

Head Coach-  Brett Cook
Assistant Coach- Jordan Raynor
Assistant Coach- Emily Feeney
Team Manager- Jaye Foster

 

14’s Squad Gold; Harper Ashbolt, Isla-Rose Gray, Shirlina Loo-Wallis, Amelie Markovic, Savannah Mills, Paige Myles, Aoife O’Toole, Charlie Osenton, Madeline Pitt

Head Coach-  Chantelle Lasplace
Assistant Coach- Bek Ford
Assistant Coach- Dee Myles
Team Manager- Melanie Pitt

 

14’s Squad Black; Georgina Appleby, Charlotte Bradtke, Isabella Della Franca, Jayda Donegan-Brasier, Elle Green, Ella Haynes, Molly Johson, Gemma Pilot, Ashlee Wakefield, Layla Ward

Head Coach- Louise Coffey
Assistant Coach-  Sally Harrison
Team Manager- Liz Appleby

16’s Squad Gold; Ella Attwood, Cristal Basioli, Kate Cunningham, Mackenzie Hart, Sienna Jones, Alexis Markovic, Amalyn McGough, Mataya Rea, Sade Straus-Tamati, Kasey Touchell

Head Coach-  Fiona Hunt
Assistant Coach- Sandy Touchell
Team Manager- Kerry Henshall

16’s Squad Black; Summer Ajduk, Shayla Breadsell, Frankie Burman, Indiah Coupland, Lauren Garske, Jemma Kegg, Sienna Queiros, Kalian Ra, Ava Shortis, Zoe Tickner (Training Partner)

Head Coach-  Lee Fox 
Assistant Coach- Stephen Wakefield
Team Manager- Nat Queiros

20’s Squad Gold; Mackenzie Barnett, Ellie Burman, Caitlin Devine, Tayler Mckibben, Chloe Mills, Serpphire Nash, Amberly Sieczka, Erika Wakefield, Vienna Wincomb

Head Coach-  Dan Kirkup
Assistant Coach- Alan Barnett
Assistant Coach- Holly Touchell
Team Manager- Kelsey Sieczka